КельмиКельма будівельна
Кельми

Кельма - будівельний інструмент, без якого ніяк не обійтися

Кельма (мастерок) є ручним інструментом, в конструкцію якого входить гладка лопатка та вигнута ручка. Їм користуються для виконання різноманітних робіт: кладки цегли та плиткового матеріалу, розшивки швів, вирівнювання стяжки на підлозі. Крім того, за його допомогою виконуються різні оздоблювальні роботи всередині та зовні приміщень.

Щоб виконати будівельні та оздоблювальні роботи, застосовуються кельми різноманітних форм. Незважаючи на те, що пристрій здається простим, завдяки йому робота майстрів помітно полегшується, стає більш швидкою та ефективною.

Яку кельму можна купити?

Кельми бувають різними, відрізняються вони специфікою застосування. Лопатки і ручки можуть мати різні форми. Шийки рукояток можуть бути по-різному вигнутими, ця характеристика залежить від типу робіт, які планується виконувати. Найчастіше для посилення дерев'яної ручки застосовується наконечник із металу, за його допомогою можна вирівнювати плитку або цеглу.

Будівельна кельма може використовуватися:

  1. Каменярем та бетонником. Застосовується, щоб виконувати кладку або перемішувати розчин із цементу. Робоче полотно відрізняється формою, яка дозволяє муляру виконувати роботи у важкодоступних місцях.
  2. Для розшивки. Необхідна для того, щоб формувати розчинні шви між цеглою. У граней у такому інструменті – спеціальна будова. Одна виготовлена у вигляді вузького леза, друга відрізняється загнутим кінцем. Розчинні шви також формуються за допомогою спеціального загостреного інструменту, при цьому лопатка має довжину 7,5 або 10 см.
  3. Плиточник. Лопатка виконана у вигляді краплі. Застосовується в процесі укладання плитки для того, щоб відміряти та наносити розчин.
  4. Оздоблювачем. Штукатурна кельма призначена для того, щоб розмішувати, відміряти і наносити розчини з цементу або гіпсу. Популярністю користуються інструменти з полотном довжиною 12-18 см. З їх допомогою також вирівнюються та загладжуються кути.
  5. Для затирки. Застосовується для того, щоб розгладжувати матеріал, вирівнювати поверхню після затвердіння штукатурного складу.

Кельма, лопатка якої оснащена зубцями, використовується для того, щоб рівномірно наносити клей на плитку або вирівняти поверхню. Зубці можуть мати розмір від 0,4 до 1 см.

Лопатка може бути виготовлена у формі прямокутника, трикутника, трапеції, овалу або краплі. Щоб кельма прослужила протягом тривалого часу, необхідно доглядати поверхню. Для виготовлення лопатки найчастіше користуються високовуглецевою сталлю або нержавійкою. Матеріал ретельно шліфується для того, щоб не відбувалося його зчеплення із розчином. Для ручок часто користуються деревиною або пластиком.

Де купити кельму (мастерок) за вигідною ціною?

Щоб інструментом було зручно користуватися, при його виборі обов'язково враховується зростання та розмір долоні майстра. Вид кельми залежить від робіт, які виконуватимуться з його допомогою. У процесі вибору враховуються показники:

  • вага кельми;
  • вага матеріалу;
  • показники вигину шийки та нахилу ручки.

Для цього необхідно потримати інструмент у руках, має бути комфортно.

В інтернет-магазині Santel можна купити кельму муляра або штукатура з доставкою по всій країні. У каталозі представлені моделі з різною формою та довжиною лопатки. Якщо виникли труднощі з вибором або оформленням заявки, достатньо зв'язатися з представником компанії за телефоном.

Время генерации: 1.547, запросов: 2284