МітчикиРізьбонарізний інструмент - мітчики, плашки
Різьбонарізний інструмент

Мітчики та лерки - область застосування та види

Відмінна риса різьбових з'єднань - надійність та універсальність. Вони використовуються у різних сферах життя. Щоб подібне з'єднання вийшло, необхідно нарізати різьблення, для чого обов'язково знадобиться інструмент - мітчик. А для виконання зовнішнього різьблення використовуються плашки. Вони відрізняються не лише призначенням, а й конструкцією. Для виготовлення подібних інструментів використовуються різноманітні матеріали.

Мітчики - різновиди

Призначення мітчика - виконання внутрішнього різьблення. Він потрібний для того, щоб створювати конструкції, в яких є різьбові з'єднання. Мітчики можуть бути:

  1. Метричними. Для вимірювання використовуються міліметри. На маркуванні завжди є буква "М". Розміри варіюються від 2 до 60 мм. Слід враховувати, що відстань між витками також може бути різною. Для нарізки різьблення використовується комір. Щоб працювати було зручніше, на хвостовику є квадрат, за допомогою якого можна затискати інструмент.
  2. Гаєчними. Застосовуються для нарізного різьблення. Відрізняється більшою завдовжки, ніж метричний. Також основною характеристикою є гострий захід.
  3. Лівими. Інструмент призначений для того, щоб нарізати ліве різьблення. Користуються ним досить рідко, на маркуванні нанесені літери "LH". Мітчики також користуються для викручування уламків болтів у заготовках. Для цього в болті необхідно висвердлити отвір, загнати туди мітчик, після того, як інструмент дійде до упору, можна викрутити кріплення.
  4. Трубними. Для вимірювання застосовуються дюйми. Маркування відрізняється літерою "G". Діапазон розмірів становить від 1/8 до 2 дюймів. У комплекті зазвичай поставляється дві штуки, захід у яких гострий та тупий.
  5. Трубними конічними. Використовуються для того, щоб нарізати різьблення під конус. У маркуванні є буква "К".

Для виготовлення інструменту використовується якісна сталь, яка здатна витримати великі навантаження.

Плашки - види

За допомогою плашки нарізається зовнішнє різьблення. Інструмент представлений у найрізноманітніших видах. Плашка використовується разом із спеціальним пристосуванням, плашкотримачем, який застосовується для затискання. У процесі роботи лерку вставляють всередину пристрою, після чого виконується затягування за допомогою гвинта. Плашки бувають:

  • метричними;
  • лівими;
  • трубними;
  • трубними конічними.

Можна купити ручні плашки (лірки) та мітчики, виготовлені з різних матеріалів. Часто під час виробництва користуються швидкорізальною сталлю.

Як вибрати мітчики та плашки?

Перед тим, як купити лерку або мітчик, необхідно точно визначитися з розмірами інструменту. Найбільшого поширення набули вироби з діаметром М3-М12. Більш правильним буде придбання комплекту, в якому є інструмент із різними розмірами. Для виготовлення лірок найчастіше використовується високовуглецева сталь, мітчики - твердосплавні матеріали. Обов'язково потрібно придбати різьбометр, за допомогою якого вимірюється крок. Важливо оглянути кромки, що ріжуть, вони повинні бути якісно заточеними.

Купити плашку та мітчик у Києві

Купити якісну плашку (лірку) та мітчик у Києві за вигідною ціною пропонує інтернет-магазин Сантел. У каталозі можна підібрати потрібну модель і відразу оформити заявку. Зв'язатися з представником магазину можна за телефоном, вказаним на сайті. Товари доставляються до всіх населених пунктів країни.

Время генерации: 0.719, запросов: 2465