СтрубциниСтрубцини та лещата
Струбцини та лещата

Струбцини - затискачі для різних матеріалів

Столярам складно обійтися без спеціального кріплення – струбцини. Такі пристрої представлені у величезному асортименті, при цьому виробники продовжують пошук нових рішень, які будуть ще більш комфортними в роботі.

Струбціна - затискач, за допомогою якого можна зафіксувати деталі або матеріали під час обробки. Закріплені елементи можна пиляти, склеювати, свердлити, з'єднувати чи зварювати. Для виготовлення ручної струбцини користуються пластиком, металом чи деревом.

Який буває струбцина затискна?

Притискна струбцина виконує ті ж функції, що й лещата. Інструмент буває різних типів:

 1. G-подібним. Вважається найуніверсальнішим видом. Конструкція заснована на скобі, яка доповнюється рухомим гвинтом. Такі ручні струбцини відрізняються простотою використання та гарним притискним зусиллям. Інструмент використовується в тому випадку, якщо потрібна програма рівних зусиль до паралельно розміщених поверхонь.
 2. F-подібним. Такі швидкозатискні струбцини складаються з шини, на ній фіксуються дві губки, одна з яких – ndash; нерухома. Довжина захвату регулюється за допомогою гвинта. На губках є особливі накладки, завдяки яким на поверхні не з'являються пошкодження. За допомогою регульованої довжини захвату можлива міцна фіксація заготовок різної товщини.
 3. Торцевим. До складу конструкції входить скоба і три притискні гвинти. Купити такі ручні вайми необхідно для того, щоб затискати торці та кромки.
 4. Кутовим. До складу інструменту входить корпус, пара гвинтових притисків та підтискні п'яти. Купити такі струбцини можна у Києві та будь-якому іншому місті, застосовуються вони для того, щоб фіксувати заготівлі під кутом у 90 градусів. Найчастіше у конструкції передбачені отвори, за допомогою яких інструмент можна закріпити на верстаті.
 5. Швидкозатискний. У конструкцію входить шина з металу та дві губки із пластику. Одна губка може рухатись, друга залишається зафіксованою. Для притиску рухомої частини застосовується спеціальний механізм важеля. Струбцину швидкозатискну можна купити в будь-яких умовах, так як корпус виготовлений з пластикових композитних матеріалів, які додатково армовані скловолокном. Відмінна риса пристроїв – простота використання та величезне притискне зусилля. Вартість подібної струбцини – ndash; вище, ніж інструмент інших типів, але це компенсується можливостями її трансформації. Інструмент можна використовувати для роботи з різними деталями.
 6. Пружинним. Такий інструмент має принцип дії, схожий на прищіпку. Під час роботи можна міняти ширину затискача. Пристосуванням можна скористатися, використовуючи одну руку, що дуже комфортно. При цьому затискач відрізняється стабільним потужним затискним зусиллям.

Всі пристрої підбираються, виходячи з характеру майбутньої роботи, можна купити самозатискні струбцини, а іноді досить С-подібних.

Що враховувати, вибираючи ручну струбцину?

При виборі будь-якого інструменту необхідно враховувати його технічні характеристики. Перед тим, як купити ручну струбцину, слід звернути увагу на:

 • матеріал виготовлення;
 • вигляд різьблення на гвинті для затискача;
 • наявність захисних накладок;
 • якість виготовлення притиску;
 • ергономічність ручки.

Такий інструмент обов'язково має бути в арсеналі столяра та слюсаря, за його допомогою виробничий процес може стати набагато простішим.

У каталозі інтернет-магазину Santel (Київ) можна купити якісні струбцини (ручні лещата, вайми) різних типів, пружинні або самозатискні, за прийнятною ціною. Товар доставляється до будь-якого населеного пункту країни дуже оперативно. Обробка заявки займає мінімальну кількість часу.

Время генерации: 0.152, запросов: 374