Призначення та область використання гайковертів (гвинтовертів)
Гайковерт - інструмент, який було винайдено відносно недавно - наприкінці XIX століття, коли було сконструйовано перший пристрій для закручування роз'ємних (болтових) з'єднань. Інструмент поступово вдосконалювався. Сучасні моделі використовуються як для розкручування, так і для закручування з'єднань.
Більшість моделей зовні нагадує пістолет зі стовбуром, ручкою та прихованими всередині робочими механізмами. Після того, як інструмент вмикається, енергія передається до двигуна, за допомогою якого обертається патрон. Розміри посадкових квадратів - ½, ¾, 1 дюйм. Перший варіант придатний для побутового застосування, два останні - для кріплень, які застосовуються на промислових та будівельних підприємствах.
Класифікація гайковертів
Залежно від джерела живлення, розрізняють 3 категорії гайковертів та болтовертів:
Акумулятори.
Мережні (електричні).
Пневматичні.
Головна відмінна риса акумуляторних моделей — мобільність. Вони добре підходять для невеликих з'єднань, якщо в будівлі ще немає джерела електропостачання.
Мережні моделі обладнані вмонтованим вентилятором для охолодження двигуна безпосередньо під час експлуатації. При цьому немає необхідності робити перерву у роботі. Придбати електрогайковерт за найкращою ціною в Україні ви зможете у нашому онлайн-магазині.
Пневматичні моделі працюють від стисненого повітря. Останній подається від компресора. Гайковерти пневматичного типу позбавлені двигуна, тому маса їх невелика, працювати з таким інструментом дуже зручно, руки не втомлюються.
Купити гайковерт: як зробити правильний вибір?
Основні критерії, які потрібно брати до уваги при покупці гайковерта:
потужність;
величина моменту, що крутить;
частота обороту;
додатковий функціонал.
Чим потужніший двигун, тим продуктивніший інструмент. Потужність гайковертів професійного класу сягає 1,3 кВт. Це достатньо для обслуговування вантажного автомобіля або будівельного крана.
Крутячий момент вибирають, виходячи з реальних потреб, а не за принципом «що більше, тим краще». Вибір залежить від робочого завдання, яке доводиться виконати. Наприклад, для рейкової конструкції знадобиться більший момент, що крутить, ніж для легкої дачної конструкції, наприклад, парника.
Частота обертів — показник, від якого залежить швидкість виконання поставленого завдання. Це актуально для промислових підприємств та ремонтних майстерень, де доводиться виконувати електро болтовертом більші обсяги робіт.
При виборі техніки слід звернути увагу на тип інструменту: ударний або ненаголошений. Перший варіант використовується під час роботи з щільними матеріалами. Гайковерти ударного типу відносяться до професійного класу, а ненаголошені - до побутового.
Додатковий функціонал дозволяє працювати комфортно та безпечно. Це екстрене гальмування інструменту при заклинюванні, можливість регулювання числа обертів, наявність підсвічування (актуально під час роботи у темряві), додаткові ручки для зручності роботи. Вибір конкретних опцій залежить від індивідуальних потреб покупця.
Купити електричний, акумуляторний або пневматичний гвинтоверт (гайковерт) за найкращою ціною з доставкою (Київ, Україна) ви зможете в інтернет-магазині Santel. За потреби наші консультанти допоможуть вам із вибором.