КультиваториМотоблоки, культиватори
Культиватори

Культиватор: призначення та використання

Культиватор - неодмінний атрибут для садівника-аматора, який із відкриттям дачного сезону навесні стає незамінним. З його допомогою можна вирішити такі завдання як розпушування, орання й боронування грунту, а також підгортання. Секрет популярності пристрою поєднується з високою ефективністю та простотою використання.

Багато огородників-початківців ставлять знак рівності між мотокультиватором і мотоблоком. Насправді це різне обладнання. Головна відмінність мотоблока - більша, ніж у культиватора, потужність. Крім того, мотоблок - багатозадачна техніка. Використовуючи навісне обладнання, можна використовувати його як газонокосарку, снігоприбиральну техніку, скарифікатор, обладнання для підмітання. І це далеко не повний перелік завдань, з якими мотоблок справляється цілком вдало. При оснащенні мотоблока причепом та колесами виходить мініатюрний трактор для переміщення вантажів. Однак ціна мотоблоку, навіть без урахування додаткового обладнання, вища, ніж вузькоспеціалізованого культиватора.

Садові культиватори: класифікація

Залежно від потужності й маси, мотокультиватори діляться на 3 категорії:

  • легкі;
  • середні;
  • важкі.

Легкі побутові культиватори

Маса легких моделей становить 10-30 кг, а потужність - 1-3,5 к.с. Вартість відносно невисока. Таке обладнання розраховане на обробку невеликих (до 15 соток) ділянок. До переваг легких моделей відносяться: невисока ціна, простота транспортування, можливість використання в обмеженому просторі. Техніка розрахована на обробку ділянок із освоєною землею. Розпушування ґрунту здійснюється на глибину 100 мм.

Середні культиватори

Маса мотокультиваторів середнього класу варіюється від 40 до 65 кг. Потужність не перевищує 5,5 к.с. Обладнання має 3 передачі. Грунт обробляється до 350 мм завглибшки. Такі моделі вважаються напівпрофесійними, оскільки потужності їх достатньо не лише для використання на дачах, а й у невеликих фермерських господарствах.

Важкі професійні культиватори

Важкий мотокультиватор за характеристиками наближається до мотоблоку. Це універсальний культиватор від 5,5 кінських сил. Потужності достатньо для обробітку ґрунту на 1 гектарі та більше. Можливе оснащення навісним обладнанням або невеликим візком. Виходить своєрідний гібрид культиватора з трактором.

Критерії вибору культиватора

Перш ніж купити культиватор, необхідно оцінити приблизні обсяги виконуваних робіт. Крім потужності та маси, враховують такі критерії:

  1. Габарити.
  2. Ширина захоплення.
  3. Тип приводу (електричний або ДВЗ).
  4. Вигляд редуктора (ланцюговий, черв'ячний).
  5. Вартість культиватора в інтернет-магазині.
  6. Можливість використання навісного обладнання.

Купити культиватор для дома

Замовити та купити побутовий, напівпрофесійний або тракторний культиватор за доступною ціною ви зможете на сайті інтернет-магазину Santel (Київ, Україна), також доступна доставка в регіони.

Время генерации: 0.381, запросов: 378