Вібратори для бетонуВібратори для ущільнення бетону
Вібратори для бетону

Вібратори для бетону: призначення

Ущільнення бетону – обов'язковий момент у будівельній справі. Від того, наскільки якісно виконана ця робота, залежить міцність та довговічність бетонної кладки. Навіть невеликі бульбашки здатні повністю звести нанівець всю роботу. Повітряні бульбашки (порожнечі) заповнюються дощовою водою. У морозну погоду вода буквально розриває кладку, бетон починає кришитися. Позбутися повітря в бетоні допомагає спеціальний пристрій - вібратор для бетону.

Вібратор - простий за будовою інструмент. Більшість моделей працює від електроприводу. Представлені на ринку та бензинові моделі. Їх зручно використовувати на будмайданчиках, де немає електропостачання чи генератора електричного струму із достатньою потужністю. Робоча частина бетонного вібратора – булава, обладнана балансиром. У процесі вібрації із бетонної маси виштовхується повітря. Крім видалення повітря, вібратор допомагає вирішити й інші завдання: ущільнення бетону, зменшення його пористості та забезпечує рівномірний розподіл маси.

Купити будівельний вібратор для бетону: класифікація

Залежно від глибини ущільнення бетону виділяють 2 різновиди вібраторів:

  • занурювальний вібратор для бетону;
  • майданчики.

Занурювальний вібратор для бетону

Особливість занурювальних будівельних вібраторів у тому, що їх занурюють у глибину бетонної маси. Звідси й інша їх назва – глибинні. Вони оснащені гнучким валом, що проникає у глибину розчину. Перевага цього варіанта: рівномірне та якісне ущільнення бетону. Можна купити глибинний віброущільнювач побутового чи професійного класів. Максимальна глибина занурення побутового вібратора - 2 м. Портативний (ручний) глибинний вібратор для бетону зручний та невибагливий в експлуатації, відрізняється компактними розмірами. Джерело живлення – електромережа 220 В.

Професійні моделі, окрім більшої глибини занурення, оснащені булавами різного діаметру. Модифікацію вібратора вибирають, виходячи з параметрів бетонної кладки та масштабів будівництва. Працюють професійні глибинні вібратори для бетону від джерела електропостачання на 220 або 380 В.

Майданні вибратори

Вібратори майданчикового типу називають також поверхневими. При їх використанні відбувається витіснення повітря із верхнього шару. Тому порівняно з глибинними модифікаціями ущільнення на глибині не таке якісне. Майданчик вібратор по бетону використовують, коли застосування занурювальної моделі неможливо - у випадках з фігурною заливкою бетону або із застосуванням арматури. Віброобладнання для бетону встановлюється на дерев'яний щит та виконує свою роботу.

Віброінструмент для бетону: критерії вибору

При покупці вібратора по бетону враховують такі параметри:

  1. Діаметр булави - він варіюється в межах 2,5-10 см. Чим більший діаметр, тим захоплення вібрації ширше. Однак глибинні будівельні вібратори для бетону з великою булавою можна використовувати не скрізь. Наприклад, вони марні для бетонної заливки з укладеними всередині металевими ґратами.
  2. Довжина валу вібромашини для бетону. Вона змінюється в межах 1-15 м. Це важливий параметр при великій площі заливки бетону. Для кладок малих розмірів зручніше користуватися вібраторами з довгою булавою та тросом середньої довжини.
  3. Частота вібрації - кількість коливальних рухів за хвилину. У побутових моделях цей показник змінюється від трьох до дев'яти тисяч коливань. У професійному високочастотному глибинному вібраторі для бетону частота становить 9-24 тисяч рухів.
  4. Потужність двигуна. Від неї залежить швидкість виконання роботи, а отже, і продуктивність пристрою. Чим потужніший вібратор, тим більшу булаву можна використовувати. Моделі потужністю 0,2-1 кВт використовують у побуті. Для напівпрофесійного інструменту цей показник становить 1-2,5 кВт. Потужні (від 20 кВт) моделі застосовуються на професійних забудовах при великих обсягах робіт. Вібратори професійного класу розраховані на тривалу безперервну роботу.
  5. Слід також враховувати вартість вібратора для бетону. Купити глибинний (занурювальний) електричний вібратор (віброущільнювач) для бетону, цементу та іншого будівельного розчину за помірною ціною ви зможете на сайті інтернет-магазину Santel - працює доставка куплених товарів у Києві та Україні.

Время генерации: 0.938, запросов: 2538