Молотки



Молотки та кувалди
Молотки

Молотки - що це: будова та призначення

Молоток є ударним інструментом, що має широку область використання. Без цього інструменту не можна обійтися при виконанні столярних, слюсарних, будівельних та ремонтних робіт. При всій різноманітності моделей, будова молотків приблизно однакова: рукоятка і велика потужна головка. Для виготовлення ручок використовують такі матеріали, як пластик, метал, скловолокно або деревина. Щоб користуватися молотком було зручніше, для покриття ручки застосовується прогумований матеріал. Головка, залежно від сценарію використання інструменту, може бути дерев'яною, металевою, гумовою або виконаною з міцного полімеру. Для заклинювання головки всередині ручки використовуються клини зі сталі: рифлені, плоскі або кільцеві.

Купити молоток, кувалду: основні різновиди інструменту

Залежно від призначення розрізняють такі різновиди молотків:

  • столярний;
  • слюсарний;
  • теслярський;
  • будівельний;
  • покрівельний;
  • молоток, киянка для рихтування;
  • молот, кувалда;
  • спеціальні різновиди молотків.

Головна вимога до столярного інструменту – високий рівень точності при відносно невеликій силі удару. Вага молотків цього виду змінюється   межах 0,1-0,8 кг. Ударна частина плоска, тильна - клиноподібна або виконана у вигляді ластівчиного хвоста.

Слюсарний молоток зовні нагадує столярний, тильна сторона клиноподібна. Маса такого інструменту - така сама, як і у столярного, в межах 0,1-0,8 кг. Враховуючи умови експлуатації, ручку покривають шаром маслостійкого матеріалу.

Особливість теслярських моделей - конфігурація задньої частини, яка нагадує ластівчин хвіст. Такий інструмент може одночасно служити гвоздодером. Інструмент багатофункціональний, їм можна виконати кілька робочих операцій, не вдаючись до інших пристроїв. Важить теслярський молоток від 0,3 до 0,8 кг. Купити теслярський молоток можна, щоб забивати цвяхи, клини, підганяти дерев'яні пари.

Найпоширеніший різновид молотків, що використовуються на будівництві - інструмент муляра. Ударна частина - плоска, тильна, виготовлена у вигляді кирки, плоскої або гострої. Молотки для плиткових робіт повинні забезпечувати максимальну точність.

Матеріал виготовлення головки покрівельного молотка – метал або високоміцний полімер. Конкретний вибір залежить від виду покрівельного покриття. Особливість конфігурації – гостра тильна частина, зручна для пробивання отворів у матеріалі.

Призначення рихтувальних молотків - випрямлення леформованих виробів із металу, робота з листовим матеріалом. У комплекті з рихтувальними молотками йдуть змінні бойки з різних матеріалів. Використовуються для рихтувальних робіт та киянки, виготовлені з гуми або дерева.

Кувалду відрізняє оголовок великого розміру, насаджений на довгу ручку. Основні вимоги - це величезна сила удару за відносно малої точності. Використовують інструмент для виконання ковальських робіт, дроблення природного або штучного каменю, забиття клинів.

Як правильно замовити молоток або кувалду: принципи вибору

Перед тим, як придбати молоток, необхідно знати призначення покупки. Правильне рішення – купити не універсальну модель, а підбирати молоток під певні робочі завдання. Найпоширеніший матеріал для виготовлення головки інструменту – сталь. Кований інструмент має більш тривалий ресурс роботи.

Вибір матеріалу виготовлення ручки залежить від індивідуальних переваг. Дерев'яна ручка зручна у користуванні, але поступається за довговічністю металевою. Має значення при виборі та вартість молотка чи кувалди.

Купити молоток та кувалду в Києві

Купити молоток або кувалду в широкому асортименті за помірною ціною, з доставкою по Києву та Україні ви зможете в інтернет-магазині Santel.

Время генерации: 0.165, запросов: 372