Моторна оливаОлія технічна для двигуна
Моторна олива

Технічне масло: чому необхідне його використання?

Під мастилом розуміють спеціальний склад, який наносять на металеві деталі машин і механізмів, що труться між собою. Мастило виконує кілька функцій: профілактика передчасного зносу комплектуючих, захист від забруднень та іржавіння, охолодження. Особливо важливо використовувати технічні моторні олії в місцях надто інтенсивного тертя під навантаженням у підшипникових з'єднаннях, місцях кріплення насадок, зубчастих передачах.

При виготовленні олій використовують продукти нафтопереробки з додаванням присадок та загусників. Перші надають мастилу необхідні властивості, а загусники відповідальні за пластичність складу. Для різних інструментів застосовуються різні види масел, які різняться за фізичними властивостями, хімічним складом та експлуатаційними якостями.

Купити моторне масло: чому так важливий правильний вибір мастила?

Використання олії з недостатньою в'язкістю призводить до забруднення рук майстра та робочого місця. Є й інші ризики, пов'язані з неправильним вибором мастила:

  1. При перевищенні максимально допустимої для цього мастила температури виділяються шкідливі гази. Це небезпечно для здоров'я оточуючих.
  2. Погіршення робочих показників обладнання. При неправильному підборі олії в двигун вібрації в процесі експлуатації техніки посилюються. Це призводить до зниження якості виконання завдань та зниження продуктивності. Наприклад, якщо йдеться про дриль або перфоратор, страждає точність виконання отворів. У випадку з ланцюговими пилами якість розпилювання матеріалів буде гіршою.
  3. Прискорення зношування деталей через утруднення руху частин, забруднення вузлів, накопичення нагару, швидкого окислення. Навіть високоякісне мастило, яке не підходить для даного інструменту, може нашкодити.

Наведених причин достатньо, щоб поставитися до вибору мастила з усією відповідальністю.

Мастильні матеріали: класифікація

Залежно від хімічного складу, технічні масла для двигуна поділяються на такі групи:

Мінеральна моторна олія

Для їх виготовлення використовується продукція, отримана під час переробки нафти. Мінеральна олія коштує недорого, стійка до високотемпературних режимів, але втрачає свої якості в умовах низьких температур.

Синтетична моторна олія

Розробляються на основі штучно синтезованих матеріалів із заданими експлуатаційними якостями. Можливе застосування за низьких температур. Склади відрізняє тривалий робочий ресурс та постійний рівень в'язкості. Вартість моторної олії цього виду вища, ніж мінеральної.

Напівсинтетична моторна олія

Змащення мінерального походження зі штучними добавками. Поєднують експлуатаційні властивості синтетичних мастил та порівняно низькі ціни на моторне масло.

Литієва моторна олія

Можуть мати як мінеральну основу, так і синтетичну, з додаванням загусників та присадок. Перевага літієвого змащувального складу в тому, що він утворює захисну плівку на поверхні деталі, має відмінну проникаючу здатність.

Графітне моторне масло

У базові моторні олії додається графіт. При використанні цього виду технічного масла забезпечується вільний хід комплектуючих, що зводиться нанівець ризик заклинювання.

Залежно від хімічного складу, мастила мають певні показники плинності та захисні властивості. Присадки перешкоджають іржавінню деталей. Форми випуску масел - різні: рідини, пластичні склади для набивання або спреї, що розпиляються. Ціни на моторні олії залежать від конкретних характеристик.

Область використання технічних масел

Залежно від використання, розрізняють масла таких видів:

  • універсальні;
  • для ланцюгових пилок;
  • компресорні;
  • редукторні;
  • для оснащення інструментів.

Універсальні мастила мають широку сферу застосування: від техніки для саду до авто, вело- та мототехніки. Більшість олій має антикорозійну дію. Змащення знижує тертя, мінімізує нагрівання, покращує перебіг деталей.

Масла для ланцюгових пилок застосовуються для змащування ланцюгового робочого органу. Способи нанесення – ручний або автоматизований, залежно від конкретної модифікації. При правильному виборі олії покращується якість пропилу, знижується вібрація. Олії, що застосовуються для бензопил, досить липкі, не випаровуються і не витікають.

Змащення для оснащення інструменту застосовуються у вузлах, що зазнають під час роботи значне навантаження: дрилі, відбійні молотки тощо. Масло наносять в області хвостовика обладнання, щоб мінімізувати тертя між посадковим місцем та інструментом. При цьому мінімізується ризик корозії, оснащення зношується не так швидко.

Один із найважливіших параметрів при виборі мастила - робочий температурний діапазон. Чим більше тертя деталей, тим вище має бути температурна межа.

Де купити моторне масло у Києві недорого

Замовити та купити моторне масло для інструментів, машин та механізмів за помірною ціною, з доставкою по Києву та Україні, ви зможете у каталозі інтернет-магазину Santel; вартість моторних масел можна уточнити на сайті або за вказаним телефоном.

Время генерации: 0.567, запросов: 1747