БолгаркиКутові шліфувальні машини (болгарки)
Болгарки

Кутова шліфувальна машина: призначення, сфера використання

Кутова шліфувальна машина (інше найменування - болгарка) - один з найпопулярніших інструментів завдяки зручності та багатофункціональності. Він частіше використовується не для шліфування поверхонь, а як відрізний інструмент, відмінної альтернативи звичній ножівці. Крім того, за допомогою болгарки можна виконати ряд інших робочих операцій: видалити шар старої фарби або штукатурки, зняти іржу, виконати шліфування та полірування поверхонь, прорізати штроби в стінах для проведення. Іноді кутові шліфувальні машини застосовуються і для обробки поверхонь, наприклад, для створення ефекту штучного старіння деревини. Інструмент відрізняється за потужністю та сферою застосування, тому головне, що необхідно враховувати при покупці, - це сценарій використання УШМ.

Кутові шліфувальні машини: класифікація

Більшість моделей УШМ (понад 90%), представлених на ринку, є електричними. Усі болгарки, залежно від джерела енергії, поділяються на такі категорії:

  • мережеві;
  • акумуляторні;
  • бензинові;
  • пневматичні.

Мережеві болгарки

Мережне обладнання працює від електромережі змінного струму напругою 220 В. Область застосування кутових шліфувальних машин цього виду - закриті приміщення, оснащені розетками. Цей варіант є оптимальним для будинку чи дачі. Мережева електрична болгарка використовується як домашніми майстрами, так і професіоналами: сантехніками, електриками або кахелями. Як і будь-який електроінструмент, мережні болгарки за потужністю поділяються на побутові та професійні. На сайті інтернет-магазину Santel ви зможете замовити електричну УШМ (болгарку), що працює від мережі, за помірною вартістю.

Акумуляторні болгарки

Акумуляторна болгарка - різновид електроінструменту. Відмінність акумуляторної УШМ від мережевої – наявність відсіку під акумуляторну батарею. Діаметр робочих дисків коливається між 125 та 150 мм. Акумуляторна болгарка - оптимальний варіант для виконання короткострокових робіт на ділянках без електропостачання. Інструмент компактний, зручний у користуванні. Як правило, акумуляторні моделі УШМ комплектуються кейсами-перенесеннями.

Бензинові болгарки

Бензинові моделі - інструменти професійного класу, потужні та великогабаритні. Застосовуються з великими дисками, переважно для різання металу (наприклад, товстостінних труб). Головна перевага цього інструменту – автономність. Роботи можна виконувати, доки не закінчиться паливо.

Пневматичні болгарки

Пневматичні моделі використовують енергію стисненого повітря. Тривалість експлуатації кутової шліфувальної машини в цьому випадку нічим не обмежується. Пневматичні інструменти працюють від компресора, тому в побуті не використовуються. Натомість у професіоналів пневматичний інструмент дуже популярний завдяки невеликій масі, надійності, безшумній роботі.

Оптимальний варіант для використання вдома чи на дачі - мережева електроболгарка. Він універсальний, оскільки він може використовуватися з дисками різних розмірів. Споживання електрики – мінімальне. Купити автономну кутошліфувальну машину (УШМ) бажано для будмайданчика, де немає електропостачання.

Параметри для вибору болгарки

Кутошліфувальну машину (болгарку) вибирають відповідно до таких параметрів:
  1. Діаметр диска. Для побутових моделей оптимальний розмір - 125 мм, для болгарок професійного класу - 150-230 мм.
  2. Ціни на болгарки. Якщо планується користуватися інструментом лише час від часу, то навряд чи є сенс купувати дорогу модель.
  3. Потужність. Потужність змінюється в межах 0,5-2,6 кВт. Для побутових пристроїв достатньо 600-900 Вт.
  4. Джерело живлення. Акумуляторна УШМ підходить для нетривалого застосування, не більше 2 годин на добу. Для більш тривалої експлуатації використовують мережну або автономну бензинову кутову шліфувальну машину.
  5. Додатковий функціонал. Хороші кутові шліфувальні машини мають такі функції, як захист диска, дискове гальмо, плавний запуск, а також можливість під'єднання будівельного пилососа.

Купити болгарку з гарантією

Купити кутову шліфувальну машину (болгарку, УШМ) за привабливою ціною з доставкою по Україні (Київ, Кривий Ріг, Дніпро) ви зможете в інтернет-магазині Santel.

Время генерации: 0.310, запросов: 376