Садові інструментиМотики, сапки
Вилки садові

Мотига, сапка - що спільного у цих інструментів?

Ручний інструмент для розпушування землі та випалювання бур'янів - найкращий помічник власника дачі чи заміського будинку. Мотика, сапка або сапка мають гранично простий пристрій, але обійтися без цих нескладних пристосувань при обробці землі не можна.

В арсеналі досвідченого садівника є інструменти як класичної конфігурації, так і спеціальні моделі. Інвентар дозволяє вирішити такі робочі завдання, як збирання бур'янів, прополювання, розпушування ґрунту. За допомогою сапки зручно формувати поглиблення в ґрунті при посадці рослин. Зручна вона і при підгортанні картоплі. Використовують сапки різних видів та вилку для видалення бур'янів при догляді за квітниками та газонами.

Інструмент має рукоятку (держак) із лезом, прикріпленим під певним кутом. Лезо садового розпушувача може мати форму прямокутника, трикутника, трапеції або кругового сегмента. Для виготовлення ручки використовується деревина, метал (алюмінієвий сплав) або пластмаса. Моделі преміум-класу оснащені ручками з полімеру (поліамід) зі скловолокном. Для зручності користування рукоятку покривають прогумованим матеріалом. Лезо виготовляється з нержавіючої сталі, інструментальної або вуглецевої сталі.

Купити садову вилку або сапку: класифікація ручних розпушувачів

Всі ручні сапки можна розділити на такі категорії:

  • садові сапки;
  • сапки;
  • мотики, розпушувачі.

Сапка для саду

Особливість садової сапоги - широке лезо і довга ручка, розташовані перпендикулярно. Головне призначення садових сапок — допомога у боротьбі з бур'янами. Популярні інструменти, що самозаточуються, для виготовлення леза яких використані метали різної твердості.

Садова сапка

Особливість сапки - закруглена форма леза. Завдяки цьому садовий розпушувач чудово справляється з видаленням навіть укорінених бур'янів. Зручний він і при виконанні землі лунок для посадки рослин. Відоме ще одне найменування цього інструменту - "мотика", що співзвучно з класичною мотикою.

Мотига садова

Мотижка, мотика - інструмент, що складається з рукояті та невеликого налопатника. Невеликий мотижок - зручний варіант садового розпушувача для роботи на обмеженій ділянці, наприклад, у теплиці, де з більш габаритним інструментом неможливо розвернутися. Зручні мотики, оснащені двома налопатниками, розташованими під розгорнутим кутом один до одного (з одного боку – налопатник, як у мотики класичної форми, з іншого – мініатюрні граблі або садова вилка). Такий універсальний інструмент дозволяє виконувати культивацію ґрунту, посадку рослин та прополювання грядок.

Головна відмінність сапки від мотики - форма леза. У класичної мотики воно високе, вузьке, вертикально спрямоване. Лезо сапки - широке, невисоке. Гостра кромка дозволяє ефективно боротися з бур'янами.

Садовий розпушувач: критерії вибору

Перед тим, як купити садову сапку, мотику або сапку, необхідно звернути увагу на такі моменти:

  1. Міцність конструкції. Найнадійнішим варіантом вважається інструмент, виготовлений з вуглецевої сталі. Однак, щоб уникнути корозії, матеріал вимагає ретельного догляду. Нержавіюча сталь обходиться дорожче, але вона довговічніша.
  2. Ціна сапки, мотики або вилки. Безпосередньо залежить від експлуатаційних характеристик інструменту.
  3. Ергономічність. Цей параметр багато в чому визначається масою та довжиною рукоятки. Оптимальною вважається довжина живця 1000-1200 мм. Класичний варіант матеріалу - дерево, але моделі з легкою ручкою із алюмінієвого сплаву стають все більш поширеними.

Купити садову сапку або мотику в Києві

Замовити сапочку, мотику або садову вилку за розумною вартістю з доставкою (Київ, Україна) ви зможете в інтернет-магазині Santel. Тут можна придбати весь арсенал інструментів для дачі або присадибної ділянки.

Время генерации: 0.633, запросов: 2255